عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی اصفهان:

ساخت وبلاگ
چکیده : عضای شورای هماهنگی زاینده رود از جمله استاندار و نماینده صنف کشاورزی در اواخر دی ماه برای تعیین تکلی... با عنوان : عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی اصفهان: بخوانید :

عضای شورای هماهنگی زاینده رود از جمله استاندار و نماینده صنف در اواخر دی ماه برای تعیین تکلیف آب زاینده رود به تهران سفر خواهند کرد و هنوز مشخصی نیست که آب در بستر زاینده رود جاری خواهد شد یا خیر.

⚠️در صورتی که آب برای کشت کشاورزان باز نشود، کشاورزان از غرب تا شرق بیکار شده و بر جمعیت بیکاران افزوده می‌شود که این بیکاری معضلاتی را برای شهر و جامعه بدنبال خواهد داشت.

❌وقتی با کاهش بارندگی‌ها مواجه شویم و صرفه جویی در صنعت و شرب هم نباشد و از برداشت های بی رویه بالا دست زاینده رود جلوگیری نشود قطعا آبی برای بازگشایی زاینده رود نمی‌ماند!

🔺میزان بارندگی‌ها در سرشاخه‌های زاینده رود ۱۲۵ میلی متر تا به امروز بوده است و در سال گذشته در چنین روزی این رقم به ۶۷۵ میلی متر رسیده بود.

‼️❌‼️طرح های بن بروجن و سولگان در شرایط خشکی زاینده رود در حال اجراست!!

⚠️با وجودی که امسال با کمبود شدید آب مواجه ایم و تاکنون آبی در بستر زاینده رود جاری نشده است اما همچنان طرح انتقال آب زاینده رود به بروجن و طرح انتقال آب از رودخانه های سمیرم (سولگان) به رفسنجان برای تعادل بخشی دشت رفسنجان در حال اجرا شدن است در صورتی که دشت های خود با کمبود آب مواجه و در تعادل نیست!

‼️❌‼️روش رای گیری در شورای هماهنگی زاینده رود عادلانه نیست

⚠️استان اصفهان با دارا بودن ۹۳ درصد از حوضه زاینده رود و ۹۸ درصد جمعیت این حوضه دارای ٢ رای و استان چهارمحال و بختیاری هم با ۷ درصد از این حوضه و ٢ درصد جمعیت آن دارای ٢ رای و استان یزد با توجه به "میهمان ناخوانده" بودن دارای یک رای است! که از هر لحاظ که حساب کنید این روش رای گیری عادلانه نیست و ظلمی به مردم استان اصفهان بوده و خواهان اصلاح این روش رای گیری هستیم.
خبرگزاری مهر/٢۴دیماه


ادامه مطلب منابع آب ...
ما را در سایت منابع آب دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : سه شنبه 26 دی 1396 ساعت: 19:15